نیازمندی اینترنتی در صنعت| درج آگهی رایگان| سایت آگهی نامه

خدمات نصب و راه اندازی شبکه تهران-پشتیبانی شبکه در تهران-خدمات راه اندازی شبکه

خدمات نصب و راه اندازی شبکه تهران-پشتیبانی شبکه در تهران-خدمات راه اندازی شبکه

آگهی رایگان
 • کامپیوتر و اینترنت تعمیر و نگهداری کامپیوتر
 • قیمت کل : توافقی
 •  email
 • email
 • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
 • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
 •    تهران تهران
 • 66 بازدید
 • تهران ، خیابان ولیعصر ، پایین‌تر از میدان ونک ، خیابان فوزی (هفتم) ، پلاک 4 ، طبقه 6 ، واحد 12

قیمت کابل شبکه به موارد مختلفی وابسته است توجه داشتن به این موارد در زمان خرید می‌تواند کارساز باشد.

 • مواد اولیه مورد استفاده
 • نوع کابل شبکه
 • عایق دار بودن کابل شبکه
 • اندازه مورد نیاز
 • برند کابل شبکه
 • پهنای باند و سرعت انتقال اطلاعات

موارد نام برده شده در بالا از جمله مواردی هستند که در تعیین قیمت یک کابل شبکه تاثیرگذار هستند.در حالت کلی در یک شبکه محلی با سه دسته کابل شبکه رو به رو هستیم. همان‌طور که کمی پیش اشاره کردیم کابل شبکه دارای انواع مختلفی است. کابل‌های کواکسیال و یا هم محور، کابل فیبر نوری و کابل زوج به هم تابیده. کابل کواکسیال نوعی کابل مسی است که به دلیل ساختار و محافظ فلزی که در ساختار خود دارد، از تداخل سیگنال‌ها جلوگیری می‌کند. این کابل‌ها را ممکن است با عنوان کابل آنتن نیز شنیده باشید؛ چراکه در ابتدای تولید به عنوان کابل تلویزیون و برای اتصال تلویزیون به آنتن ماهواره استفاده می‌شد.

کابل‌های فیبر نوری نیز از شیشه ساخته شده و سیگنال‌ها را با کمک پالس‌ها و امواج نوری منتقل می‌کند. Single Mode و MultiMode از انواع کابل فیبر نوری هستنند.  رایج‌ترن انواع کابل شبکه، کابل‌های Twisted Pair و یا کابل‌های زوج به هم تابیده هستند. این کابل‌ها خود به دو نوع STP و یا UTP تقسیم بندی می‌شوند. این کابل‌ها در بسیاری از شبکه‌های اترنت مورد استفاده قرار می‌گیرند. فروشگاه‌ها، دفاتر، مغازه‌ها و … را می‌توان مثال‌هایی از کاربردهای این کابل‌های زوج به هم تابیده دانست.

کابل‌های کواکسیال (Coaxial)

این کابل‌ها در بازار با نام کابل‌های هم محور نیز شناخته می‌شوند. عموما از این کابل‌ها برای استفاده آنتن‌های آنالوگ و دیجیتال تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دسته از کابل‌ها را می‌توان کم استفاده‌ترین نوع کابل‌ها در نظر گرفت؛ چرا که این کابل‌ها عموما دارای هزینه‌ بالایی هستند و همچنین به دلیل آن که در مسافت‌های طولانی افت شدید سیگنال دارند امروز به صورت خیلی محدود و در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرند که دیگر راهکاری برای آن وجود ندارد. یکی از مزیت‌هایی که این کابل‌ها در برابر آن همه عیبی که دارند آن است که این کابل‌ها مقاومت نسبتا بالایی در برابر نویزهای ایجاد شده دارند.

کابل فیبر نوری

یکی دیگر از انواع کابل شبکه، کابل‌های فیبر نوری هستند. این کابل‌ها سرعت بسیار بالایی دارند که به همین دلیل قیمت خرید کابل نوری نسبتا بالا است. شیوه کارکرد و انتقال این کابل‌ها به این صورت است که کابل با استفاده از لایه شیشه‌ای و پلاستیکی شفاف درون خود نور را از یک سر کابل به سر دیگر کابل منتقل می‌کند.

در ابتدا و انتهای این کابل‌ها در جایی که دقیقا نیاز به اتصال به تجهیزات وجود دارد از یک مفسر برای ترجمه کردن نور انتقال داده شده در درون کابل استفاده می‌شود. از این کابل‌ها عموما در موارد نظامی، مخابراتی، پزشکی و هر جایی که نیاز به انتقال پر سرعت اطلاعات باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کابل‌ زوج به هم تابیده

یکی از رایج‌ترین کابل‌هایی که در شبکه از آن استفاده می‌شود کابل زوج به هم تابیده است. این کابل‌ از 4 زوج به هم تابیده تشکیل شده است که هر کدام از این زوج‌ها دارای یک رنگ خاصی است. در ابتدا و انتهای این کابل‌ها از دو سوکت با نام سوکت RJ45 استفاده می‌شود.

این کابل‌ها دارای دسته بندی‌های خاصی است که سرعت انتقال اطلاعات و همچنین پهنای باند هر کدام از این دسته بندی‌ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. این کابل همان طور که گفته شد دارای 6 دست بندی است که از cat1 شروع می‌شود و تا cat6 ادامه دارد. کابل‌های زوج به هم تابیده دارای دو دسته با نام‌های STP , UTP است.

کابل UTP یا  Unshielded Twisted یکی از انواع کابل‌های زوج به هم تابیده است که آن را با نام استاندارد U/UTP می‌شناسند. این کابل جزو ارزان‌ترین کابل‌های شبکه است چراکه هیچ شیلد و محافظی ندارد؛ از همین رو در شبکه‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که اهمیت داده‌ها زیاد مطرح نیست. یکی دیگر از انواع کابل‌های زوج به هم تابیده STP یا Shielded Twisted است که بیشتر در محیط‌هایی که نویز بیشتری دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کابل‌های شبکه STP

این نوع از انواع کابل شبکه زوج به هم تابیده دارای یک شلید است که کارکرد این شلید جلوگیری از بروز ایجاد نویز در کابل است. عموما از این کابل‌ها در مکان‌هایی استفاده می‌شود که محیط دارای نویز باز شد. در ادامه در رابطه با محیط‌های نویز دار اطلاعاتی ارائه خواهیم کرد.

کابل‌های شبکه UTP

در این کابل‌ها بر عکس نوع کابل‌های نام برده شده در بالا از هیچگونه شیلد و یا فویلی استفاده نمی‌شود به همین خاطر در فرآیند کابل کشی عموما زمانی از این کابل‌ها استفاده می‌شود که محیط عاری از هرگونه نویز باشد. با توجه به توضیحات ارائه شده در رابطه با انواع کابل‌ها شما به راحتی‌ می‌توانید برای محیطی که قصد راه اندازی و نصب شبکه  را دارید، کابل تهیه کنید.

نشانی

تهران ، خیابان ولیعصر ، پایین‌تر از میدان ونک ، خیابان فوزی (هفتم) ، پلاک 4 ، طبقه 6 ، واحد 12

شماره تماس

021-58452000


https://taraznet.com/

هیچ دیدگاهی برای این آگهی درج نشده است

اولین دیدگاه را شما ارسال کنید

جهت ارسال دیدگاه باید در سایت عضو شوید

ثبت آگهی رایگان